Už od mala všichni víme, k čemu slouží ten mechanismus, který najdeme téměř na každém stropu či zdi.
Setkáváme se s ním doma, venku, v autě. Vlastně skoro všude. Města jsou v noci osvícená, auta si musí svítit na cestu. Dále využíváme také baterky, které nám posvítí tam, kde není přívod energie a není tam tedy ani lampa či jiný zdroj světla.
Přes den je to jiné, auta sice musí svítit, ale vidíme krásně, protože světlo nám poskytuje příroda. Existují však věci, u kterých se musí svítit i přes den, protože k nim není přístup světla z venku. Například takové obchody. Ve velkých supermarketech se nesetkáte v prodejně s oknem, které by přivádělo světlo dovnitř. Svítí se tam tedy i 24 hodin denně, protože v noci tam zaměstnanci doplňují regály a pracují na noční směně.
Dále také sklady svítí celé dny. Existuje mnoho dalších objektů, u kterých je potřeba využívat tuto technologii po celé dny, týdny atd.
Různé společnosti nabízejí, že Vám pomohou s chodem osvětlení u Vaší společnosti. Pokud tedy plánujete si někde zařídit podnik či firmu, tak si to nemusíte zařizovat Vy, ale můžete to nechat na jiné firmě. Navrhnou Vám plán, jak, kde a co bude potřeba. Pak se dohodnete na tom, co chcete Vy a plán třeba ještě předěláte. Jelikož jste vy zákazník, tak se nemusíte bát se ozvat, že se Vám něco nelíbí.
Existuje mnoho druhů světel, ale i takové, které vydrží extrémní podmínky a můžete jej umístit do rizikových místností či prostorů. Takovým světlem je například nouzové svítidlo Beghelli. To lze instalovat i do vysoce rizikových oblastí. Zajišťuje totiž vysokou mechanickou odolnost vůči agresivním a chemickým látkám. Lze jej umístit i do prostředí s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů, par a prachu. Můžete si k němu doobjednat i samostatné zařízení, které toto světlo bude ohřívat a poté je možné ho nainstalovat i do prostorů, kde je až -40 °C.