Je sice leden, ale stejně tak, jako právě vybíráte letní dovolenou, je nyní čas i pro výběr správného tábora pro vaše děti. Možná se vám to zdá jako hloupost, ale opak je pravdou. Pokud chcete sehnat kvalitní tábor s vyškoleným personálem, je skutečně ten správný čas.
Vybírat můžete mezi pobytovými a příměstskými tábory. Že jste neslyšeli nic o těch příměstských? Možná si na ně jen nevzpomínáte. Příměstský neboli denní tábor je určen pro děti od tří do patnácti let a probíhá tak, že v pondělí ráno dovedete dítě do táborové základny ve vašem městě, odpoledne téhož dne si ho vyzvednete a takto to chodí po celý týden až do pátku. Stejně tak jako u pobytových mají i příměstské tábory svá témata. Proto nejsou neobvyklé ani technické tábory, policejní, kuchařské a další.
A co tam tedy děti celý den dělají? První den, hned po příchodu, hrají hry typu vybíjená, honěná a podobně, mohou si kreslit nebo si hrát s hračkami jako ve školce. Když jsou v základně všechny děti, rozdělí je instruktoři do týmů a hrají seznamovací hry. Dle zaměření tábora jdou na výlet, na exkurzi či do bazénu. Odpoledne tráví venkovními aktivitami a týmy proti sobě soutěží. Od určitého času si rodiče chodí pro své děti, tudíž probíhají opět individuální hry dětí a postupný úklid. Ve větších městech je naprostou samozřejmostí společné stravování, které se bohužel odráží v ceně tábora.
Při menších městech bývají pořádány DDM. S místními vychovateli se vydávají na krátké turistické výlety do okolí města. Ani tady se děti nenudí, je pro ně připraveno spousta her a písniček.
V dnešní době mají tábory spousta sponzorů a podporovány bývají i městy a kraji.
Pokud uvažujete nad tím, že dítě pošlete na pobytový tábor, ujistěte se, že je na to dostatečně zralé. Bohužel ne všem dětem se na táborech líbí, zvlášť pokud jsou někde poprvé samy bez rodičů.
Každý asi ví, jak pobytový tábor probíhá. Jen ještě zmíním, jsou opět zaměřené, například sportovní, taneční, výtvarný, fotografický. Existuje ovšem i klasický, na který si možná právě vzpomínáte vy.